نوآفرين

لوگو نوآفرین

تولد نوآفرين از زبان فهيمه رمضانی

سال های سال در بازار بزرگ تهران به شیوه کامل آن سنتی تولید کننده بودم به نظر من این کارها خوب پیش می رفت چون روش دیگری به جز آن نمی دانستم حدود سال ۹۴ بازار، به رکود وحشتناکی فرو رفت و دیگر روش های من و امثال من که از صبح کله سحر درب کارگاه را آب و جارو می کردیم و تا آخرش رفت پا به پای کارگرها کار می کردیم جواب نمی‌داد. اینکه جواب ندهد ولی واقعاً فاصله شرایط و درآمد خالص نسبت به گذشته از زیر زمین تا آسمان هفتم بود و از طرفی هم چند برابر شدن هزینه ها و چک های برگشتی مشتریان و مهمتر از آن شیطنت های مالی شریکی که سال ها امین کسب و کار بودند ،شرایط را وخیم تر کرده بود.
بنا به شرایط آن روز برای پیشگیری از ورشکستگی کارگاه را جمع کردم سالها بدون تعطیلی تمام مسئولیتش را به تنهایی به دوش کشیدم تصمیمی سخت اما درست بود.
چرا می گویم درست؟ چون با دانش آن روزم بهترین تصمیم را گرفتم.
چند وقتی بود که سر و صدای کسب و کارهای نوپا یا همان استارتاپ‌ها شنیده می‌شد تصمیم گرفتم بیشتر در موردشان تحقیق کنم با ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ متوجه خطاهایم در مدل بازاریابی سنتی شدم و همینجا بود که جرقه های جدید در زندگی کاری من خورد.

چه طور شروع شد؟

با چندین ایده شروع به تحقیق کردم اما واقعاً مسیر برایم روشن نبود به همین دلیل با مشورت با گشت و گذار در گوگل با دوره های MBA و راه اندازی کسب و کار آشنا شدم.
حدود یک سال و نیم دوره های آموزشی طول کشید و اینطور بود که به دنیا و اکوسیستم استارتاپی راه پیدا کرد با استارت آپ های خدماتی زیادی آشنا شدم. متاسفانه بعضا دیده ها شبیه به یک توهم بودند تا یک کسب و کار نوپا و اکثر افراد بدون هیچ دانشی و یا بهتر است بگویم با دانش اندک تصمیم به راه اندازی استارت آپ گرفته بودند. به همین دلیل تصمیم گرفتم تجربیاتم که نتیجه سال‌ها کار در بیزینس سنتی و در یک فضای سنتی بود را با دانش مدرن امروزم ادغام کرده و مسائل مربوط به راه اندازی و توسعه کسب و کار را صورت کاملاً واقع‌بینانه و نه به صورت توهمی و انگیزشی.

در طی مسیر همراهی با استارتاپ ها در دانشگاه خواجه نصیر به صورت اکادمیک نیز در رشته MBA گرایش مالی به تحصیلات خود ادامه دادم و در این مسیر از دانش استادان با تجربه بسیار آموختم و اینطور شد که تیم نوآفرین با فراز و نشیب های فراوان، امروز کنار شماست.

اعضای تیم نوآفرین

فهیمه رمضانی بنیانگذار نوآفرین

فهیمه رمضانی متولد و ساکن تهران هستم.

علاقه به کسب و کار باعث شد بیشتر وقتم را در همین حوزه بگذرانم.

می خواهید با من یعنی فهمیه رمضانی بیشتر آشنا شوید؟

فهیمه رمضانی بنیان گذار نوآفرین

شکوفه شفیع هم بنیانگذار نوآفرین

من همیشه به دنبال حل مسئله، پیداکردن راه‏‌های جدید و یاد­گیری مهارت­های نو هستم و از مشاوره، تدریس و کمک به دیگران لذت می‌‏برم و علاقه‏‌مند به فعالیت‏‌های مرتبط با رهبری، کار گروهی، مدیریت و برنامه‌­ریزی هستم.

شکوفه شفیع

همكاری با نوآفرین

چنانچه تمایل دارید در این مسیر ما را همراهی کنید به ما ایمیل بزنید

info@nowafarin.ir

ارادتمند فهیمه رمضانی بنيانگذار نوآفرين